کتری ایران پیروزی والیبال استراحت تیم ملی والیبال

کتری: ایران پیروزی والیبال استراحت تیم ملی والیبال ملی پوشان والیبال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

هفته گذشته سکه و دلار بعد از هفته ها در مسیر کاهشی قرار گرفتند، موضوعی که نشان از اصلاح انتظارات معامله گران داشت. روز پنج شنبه، در ادامه روند کاهشی، سکه تمام

بازدهی سکه منفی شد

بازدهی سکه منفی شد

عبارات مهم : اروپا

هفته گذشته سکه و دلار بعد از هفته ها در مسیر کاهشی قرار گرفتند، موضوعی که نشان از اصلاح انتظارات معامله گران داشت. روز پنج شنبه، در ادامه روند کاهشی، سکه تمام بهار آزادی ۱۱۸ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با عقب نشینی از مرز ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به قیمت ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید. این سومین افت متوالی فلز گرانبهای داخلی بود و موجب شد نخستین بازدهی منفی آن بعد از ۶ هفته به ثبت برسد. رشد سکه هفته گذشته به منفی ۱/ ۴ درصد رسید که از هفته نهایی به ۲۹ اردیبهشت سابقه نداشت. البته بیشترین کم کردن هفتگی، به ربع سکه تخصیص داده شده است یافت که ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. نیم سکه نیز کم کردن ۸/ ۸ درصدی را تجربه کرد.

بازدهی سکه منفی شد

هم سو با افت قیمت سکه، بهای دلار نیز در بازار غیررسمی از کانال ۸ هزار تومانی پایین رفت و تا محدوده ۷ هزار و ۷۵۰ تومان عقبگرد کرد. به گفته فعالان، از روز چهارشنبه با اعلام شروع فعالیت بازار دوم ارز، معامله گران ارزی موقعیت خرید را ترک کردند و به صف فروش پیوستند.

صبح پنج شنبه خبر صدور مجوز فعالیت بانک سرمایه گذاری اروپا در کشور عزیزمان ایران در کانال های اطلاع رسانی معامله گران به طور گسترده ای بازتاب یافت؛ عاملی که موجب شد فشار فروش در بازار با شدت بیشتری بالاتر برود؛ به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، چهارشنبه شب، قانون گذاران اروپا با تصویب مجوز فعالیت بانک سرمایه گذاری اروپا در ایران، بر تلاش های مخالفان پیروز شدند و تلاش های خود جهت حفظ برجام، بعد از خروج آمریکا، را زنده نگاه داشتند. بانک سرمایه گذاری اروپا، ای آی بی که بازوی سرمایه گذاری غیر سودآور اتحادیه اروپا هست، ستون مهم تلاش های اتحادیه اروپا جهت حفظ روابط تجاری خود با ایران، در تقابل با تحریم های تازه آمریکا را تشکیل می دهد. این خبر با عوض کردن انتظارات موجب شد قیمت سکه و دلار رکوردهای کاهشی جدیدی را ثبت کند و کمترین سطوح قیمتی از اوایل تیرماه به سطح به ثبت برسد. روز پنج شنبه سکه به کمترین قیمت از چهارم تیرماه رسید و دلار نیز جهت نخستین بار از ششم تیر سطح ۷ هزار و ۷۵۰ را لمس کرد. همچنین افت روز پنج شنبه، بیشترین میزان کم کردن روزانه فلز گرانبهای داخلی از ۲۴ خرداد بود.

هفته گذشته سکه و دلار بعد از هفته ها در مسیر کاهشی قرار گرفتند، موضوعی که نشان از اصلاح انتظارات معامله گران داشت. روز پنج شنبه، در ادامه روند کاهشی، سکه تمام

درحالی که بازار زیاد رو به سوی قیمت های پایین تر داشت، بعضی معامله گران خبر از عوض کردن روند سکه و دلار از ساعات انتهایی روز پنج شنبه دادند؛ به طوری که بعضی اشاره کردند سکه از ساعات انتهایی روز پنج شنبه و تا بعدازظهر روز جمعه، روند افزایشی به خود گرفت و به کانال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بازگشت. براساس شنیده ها، دلار نیز در معاملات پشت خطی به بالای مرز ۸ هزار تومانی بازگشت. بعضی اعتقاد داشتند، عوض کردن مسیر دلار و سکه ناشی از انتشار بعضی اخبار از مذاکرات میان اروپا و کشور عزیزمان ایران بود. در واقع، از نظر آنها تمدید مذاکرات میان کشور عزیزمان ایران و اروپا سیگنال مثبتی به بازار نداد تا خریدها افایش یابد. در این میان، عده دیگری باور داشتند، بعد از رسیدن قیمت دلار به محدوده ۷ هزار و ۷۵۰ تومان، خریدهای ارزی زیاد کردن یافت، آیا که بعضی معامله گران تصور کردند، این ارز به کف قیمتی خود رسیده است.

سکه نیز که هفته کاهشی را پشت سر گذاشته بود، با سرعت به کانال ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بازگشت. سکه ۲ هفته پیش نزدیک به ۱۳ درصد زیاد کردن قیمت را تجربه کرد؛ در سه روز ابتدایی هفته گذشته نیز این فلز گرانبها زیاد میل به به زیاد کردن قیمت را از خود نشان داد و حتی روز دوشنبه قیمت درمقطعی به بالای مرز ۳ میلیونی رفت. با عبور دلار از این مرز، فروش سکه شدت گرفت و این فلز گرانبها ۳ کم کردن متوالی را پشت سر گذاشت. درحالی که زیاد معامله گران در انتظار افت زیاد قیمت ها در ابتدای هفته جاری بودند، نوسان گیران روز جمعه زمینه ساز غافلگیری کاهشی ها شدند.

دنیای اقتصاد

بازدهی سکه منفی شد

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | بازار | کانال | میلیون | میلیونی | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog